ostatnie lata intensywne dla Krakowa

Pośród wielu miejscowości w kraju, miasto Kraków wybija się nie jedynie w temacie sztuki i rozrywki, ale też na licznych innych polach. Zaczyna być regionem przyjemnym do mieszkania. Zmiany, jakie dokonały się w mieście w niedawnych latach sprawiają, że miasto naprawdę idzie w górę.
Pożyteczne nowości w mieście.
Co godnego pochwały stworzono w przeciągu niedawnego okresu? Ilość udogodnień i nowości inwestycyjnych jest ogromna. Bardzo pomogły w tej materii dotacje EU, z których Kraków chętnie czerpie. Dynamiczne akcje w obszarze pozyskiwania dofinansowania spowodowały, że gmina rozwinęła się o świeże drogi, nowoczesne autobusy komunikacji miejskiej, oraz ciekawe miejsca dla ludności.
Liczne inwestycje nie są widoczne dla statystycznego Krakusa. Nie znaczy to natomiast, że nie zostały poczynione. Najczęściej nie interesują nas nie związane z nami informacje. Przeciętnemu mieszkańcowi Krakowa wydaje się, że w regionie niewiele się wykonuje. Natomiast Kraków rozrasta się z każdym dniem. Usprawnienia w zakresie gospodarki śmieciami, budowie i unowocześnianiu sieci wodociągowej, stawianie filtrów akustycznych to jedynie niektóre zmiany, które pozwalają krakusom bezpieczniej i wygodniej żyć. Miasto zmienia się również w zakresie możliwości konferencyjnych. Wartość miasta rośnie dzięki takim obiektom jak: centrum konferencyjne ICE czy stadion Cracovia. takie inwestycje zachęcają przyjezdnych do odwiedzin.
Zapoczątkowane przez radnych projekty nie tyczą się jedynie ścisłego centrum Krakowa, ale również są połączone z pełnym regionem. Wobec tego lepiej nie narzekać lecz dostrzec innowacje w które obrósł Kraków.
Następne miesiące – o ile uda się zachowania tempa rozwoju – umożliwią Krakowowi zostać zachwycającą stolicą małopolski.
Jacek Majchrowski